Klub kanoistu Slavia Praha

 

V ozvěnách najdete postřehy z uskutečněných akcí.

V této rubrice můžete publikovat také své příspěvky, které zašlete na primavoda@slaviakanoe.cz

Léto v západním Rakousku

11.8.2011

Akce se konala tradičně v prvním červencovém týdnu. Zkraje panovaly obavy, že nebude voda, ale v průběhu týdne něco napršelo, takže nakonec bylo vody dost (chvílemi až moc).

Proti původnímu plánu jsme zůstali po celou dobu v rakouských kempech. Od pátku do čtvrtka jsme byli v Prutzu. Kemp je sice u vody, ale byl napěchovaný karavany a tak nic moc. Druhý kempík můžeme směle doporučit. Najdete ho několik km za Pfundsem u odbočky na Samnau (švýcarská bezcelní zóna). Tady nám poskytli i společenskou místnost, kde jsme přečkali deštivé večery hulákajíce za doprovodů kytar. Kytaristů bylo letos dostatek, což celkově zvyšovalo repertoárovou úroveň.

 První den se jela Trissanna, která byla  jediná, co měla  málo vody, nicméně i na ní byly dva výživné úseky WW III+, které přinesly i první krysu.

  Po většinu týdne jsme se ale věnovali Innu, na kterém je mnoho úseků rozdílné obtížnosti.

Výjimkou byl pouze Oetztaler,  a Sanna.

 Oetztaler (Oetz – Haimling na Innu) 12km. Úsek jsme jeli dvakrát za různého stavu vody. Pěkná říčka, která za vyššího stavu vody pěkně teče. Silný proud s velikými vlnami dává zřejmě řece nálepku WW IV. Kromě jednoho velkého válce, který se dal objet to nebylo až tak hrozné.  Na řece je jedna velká past ve formě vysokého vodního stupně, pod kterým se tvoří vražedný válec, ze kterého není úniku. Značení jezu neodpovídá jeho nebezpečnosti!

 

Sannu jsme jeli po vydatném dešti. Úsek od elektrárny po soutok s Innem v Landeku – 7 km  WWIII. Opět splachovačka, bohužel celý úsek má umělou navigaci, která zničila přírodní vracáky, které bývají kořením každé pořádné řeky.  http://www.slaviakanoe.cz/editor/assets/IMGP3475.jpgZbývající dny jsme trávili na Innu. Jezdili jsme jak ve Švýcarsku, tak v Rakousku.

Některé úseky byly tak pěkné, že jsme jeli i dvakrát nebo třikrát. Vzhledem k tomu, že se neustále měnil průtok, bylo to pokaždé jiné. Většinou jsme jezdili dvoufázově, což byla docela fuška.

Na Innu se jely tyto úseky:

S- Chanf – Cinous chel 5 km WW II vodácky nudné, ale nádherná krajina ve výšce1400 m. n. m.

Úsek zvaný Brail WW IV+, 5km  jeli jen 4 průzkumníci předposlední


http://www.slaviakanoe.cz/editor/assets/IMG_0991.jpgden a už jsme nestihli zorganizovat sjezd s větší skupinou.

Úsek Schuls  končící ve Scoulu 6km WW III. Nádherný po všech stránkách se dvěma obtížnými pasážemi jsme jeli celkem 3x.

Toesensz – Prutz WWIV 9 km. Silný proud, velké vlny, občas nějaký válec. Pěkné ježdění!


http://www.slaviakanoe.cz/editor/assets/eP7021605.jpgNesselgarten- Landek WW IV, 6km. Úsek je závislý na přehradě, která pouští někdy hodně, jindy méně vody, někdy také skoro nic. Nám to teklo a dost, tedy paráda!

Imst – Haimling 12 km WW II-III. Odpočinková voda.

Celkem se zúčastnilo 22 kajakářů, 2 rafťáci  a 5 členů doprovodu. Nejmladšímu účastníkovi Davidovi bylo 11 let. (Nejstaršího, raději uvádět nebudu)

Na závěr musím zopakovat větu, kterou opisuji z předchozích let: Opět se zvýšila padlerská úroveň. Krysení  nastalo pouze několikrát, jinak všichni bezvadně eskymovali, nebo tam vůbec nepadali.

 

Zapsal Standa

 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.