V této rubrice můžete publikovat také své příspěvky, které zašlete na primavoda@slaviakanoe.cz

Rok 2009 máme za sebou

26.12.2009

Rok 2009 ve Slavii

Letošní rok byl pro Slavii v několika bodech přelomovým. Zapojili jsme se totiž do dvou nových vodáckých činností. Začali jsme jezdit  závody ve vodním rodeu a přibrali do našich řad  oddíl dračích lodí. Zároveň se závodní činností se snažíme vytvořit podmínky pro aktivní odpočinek prací znaveného človíčka.

Vodní rodeo je u nás teprve v začátcích. Největší zájem je o něj mezi našimi nejmladšími členy, což se též projevilo na výsledcích.

Do závodů jsme nasadili dvojici patnáctiletých padlerů Vojtu  a Fabiána. S nimi jsme absolvovali celý seriál závodů Českého poháru a výsledek byl více než uspokojivý.

V samostatných závodech jsme zazářili v Českém Vrbném, kde Fabián vyhrál. V celkovém hodnocení za rok 2009 jsme obsadili v kategorii Youngsters první dvě místa. Zvítězil Vojta Sazama  a druhý byl Fabián Šimek. V příštím roce to bude asi náročnější, jelikož  kluci budou startovat za juniory. Na druhou stranu věřím, že do soutěže se zapojí další naši jezdci a tak se šance na úspěch se zvětší.

V průběhu roku byla do našeho oddílu přijata parta závodnic dračích lodí.

Jsou to děvčata, která mají za sebou několik úspěšných sezón a některé z nich se pyšní jak domácími tituly, tak i úspěchy z mezinárodních soutěží.

V letošním roce vybojovala naše loď jezdící pod názvem Slavia Praha- Pražský W.I.L.D.výběr B  druhé místo v celkovém hodnocení Českého poháru v kategorii Premier Mix. Z mistrovství ČR 09 si přivezli stříbrné a bronzové medaile.

Téměř vše při starém zůstalo v oblasti vodní turistiky. Až na to, že skupina padlerů se omladila díky nově přihlášeným mladým členům), přibylo též aktivních jezdců, přičemž se celkově zvýšila úroveň. Naprostá většina zvládá aktivně eskymácký obrat, což ještě před několika lety nebylo běžným jevem.

Hlavním našim cílem bylo umístit se v závodech Českého poháru vodáků. Nejúspěšnější byl náš žákovský tým, který se umístil na celkovém 4. místě. V jednotlivcích se pak mlaďoši umístili na 8.-11. místě a to v pořadí: 8.Vojta Sazama, 9. Martin Hlaváček, 10. Tomáš Kesl a 11. Fabián Šimek. Celkem se zúčastnilo 37 závodníků. Dospělí se v soutěži družstev umístili na 17. místě.

Vedle domácích řek jsme sjížděli i zahraniční toky. V květnu jsme absolvovali prodloužený víkend na Salze a jejím přítoku Lassingu. Měli jsme štěstí na vodu, což byl hlavní důvod proč se dal jet i Lassing, který byl pro nás prvosjezdem.

V létě jsme uspořádali týdenní dovolenou v Korutanech a Slovinsku.

Vedle našich oblíbených řek jako je Isel jsme dali horní tok Gailu, Koritnicu a hlavně smaragdovou řeku Soču. Na Soče byly nejpěknější úseky zvané Slalomka a Kobarit ( obtížnost WW III- IV).

Každým rokem se zvyšuje obtížnost námi sjetých řek. Je to dáno tím, že většina jezdců chodí v sezóně trénovat na slalomový kanál a v zimě zase do bazénu , kde se trénují eskymáci.

Mezi členy jsou i tací, co vodáctví vnímají jako pohodový odpočinek. Ti měli možnost si sjet o víkendech Sázavu, Otavu či Lužnici. Kromě toho jsme pro ně uspořádali týdenní dovolenou na Lužnici.

V zimě jsme pořádali tři víkendy na běžkách v českých horách a jeden prodloužený víkend sjezdového lyžování v rakouském Amadé.