Klub kanoistu Slavia Praha

 

V ozvěnách najdete postřehy z uskutečněných akcí.

V této rubrice můžete publikovat také své příspěvky, které zašlete na primavoda@slaviakanoe.cz

Slávisté na rodeových závodech

27.7.2009

KK Slavia Praha poprvé na freestylových závodech!

 

 

Je dost možné, že jsme založili  novou tradici. Ve dnech 25. až 26. července 09 jsme se totiž účastnili závodů ve freestylu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vojta v kvalifikaci předvádí "Ender"

 

Freestyle je  poměrně mladý sport spočívající ve schopnosti padlerů ovládnout vodní válec, nebo velikou vlnu.  Soutěží se na jednom vybraném místě (Playspot), kde závodníci předvádějí jednotlivé figury. Můžete tedy vidět salto (Loop), piruetu, nebo otočku na špici (Cartweel) a mnoho dalších figur.  Každá figura má předem určený počet bodů. Závodník získá body pouze v případě, že figuru provede čistě. Je to sport, kde je potřeba vedle dovednosti, hodně síly a taky odhodlání.  Padler  je totiž dost často hlavou dolů v silném proudu, kde se někdy dějí „pěkné“ věci.

 

My jsme se účastnili kategorie Yougsters. Patnáctiletí  Fabibiám Šimek a Vojta Sazama do toho dali všechno.  Závodilo se v Sopotnici.

 

V pátek jsme dorazili až kolem deváté večer, i tak kluci naskákali do kajaků a trénovali dokud to šlo. V Sopotnici se jezdí na umělém proudu, který je vytvářen turbínou poháněnou naftovým motorem.

 

  Takto to vypadá když je klid

 

Sobota už byla ve znamení kvalifikací. Naše strategie byla založena na zvládnutí jedné hodně bodované figury, doplněné co největším množstvím lehkých figur.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Nahoře: Turbína běží na plný výkon

Vlevo: Vojta se baví seskokem z věže

 

 

 

 

 

Vojta šel do boje s těžkým kalibrem – loopem. Zkoušel to mnohokrát, až se nakonec povedl. Bohužel neúspěšné pokusy ho stály tolik sil a času, že nestačil dostatečně bodovat v ostatních figurách. Skončil na první nepostupové příčce s 200 body. Jen 17 bodů ho dělilo od postupu.

Fabián dokázal prodat dobře zvládnuté cartweely (které jsou sice o trochu méně bodované, ale lze z nich vytěžit dost bodů různými kombinacemi figur) a postoupil do finále ze čtvrtého místa.

 

 

Vlevo: Fabián předvádí "Cartweel"

 

 

 

 

 

Vlevo: Looky udílí poslední rady před finálovým startem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V neděli byly finálové jízdy. Fabián zopakoval svůj sobotní výkon a byl  celkově čtvrtý. Trochu zklamaný Vojta se umístil na pěkném 6. místě. Pánové blahopřeji! Velké díky také patří Lookymu, který se ujal trenérského postu.

   

   Fabiánův "Cartweel"

  

  

  

 

  

  

 

 

 

 

Zapsal Standa

 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.