V této rubrice můžete publikovat také své příspěvky, které zašlete na primavoda@slaviakanoe.cz

Blanice 2009

22.6.2009

Ozvěny z Blanice 09

Letošní  Blanice se docela vydařila, což je důvod k sepsání několika řádků.

Nejprve se zdálo, že o zájezd je minimální zájem a tak jsem se rozhodl, že se připojíme k Bohemce a pojedeme autobusem. Jenže na poslední chvíli se přihlásilo docela dost lidiček a nastal problém, protože se místa v autobusu zcela zaplnila. Naštěstí jeli rodiče Tomáše autem a vzali sebou Jirku Šusteru. Nebýt toho, tak nevím jak by to dopadlo.

Z důvodu rekonstrukce koruny přehrady se začínalo kousek nad Husincem. Závodu ČPV se účastnilo celkem 16 našich padlerů, včetně třech mlaďochů. Branky se zdály docela lehké, až na kombinaci č16 a č 17. Tam většina z nás vyhořela. Jinak počasí pěkné, vody dost-tedy pohoda.

Odpoledne proběhla nejdříve soutěž v eskymování, kam jsme delegovali čtyři borce.

Vojta eskymuje na vítězství

Výsledek nad očekávání dobrý: K1 mládež vyhrál Vojta a na třetím místě se umístil Fabián! V kategorii C1 muži obsadil Jakub byl třetí, jen těsně (pár setin vteřin) za vítězem. Pokud se chcete srovnat s vítězi, zkuste si to. Musíte ale za půl minuty zvládnout 15 obratů na C1 a 17 na K1.

Ceny byly zajímavé: Vítěz kajakářů obdržel kanoistické pádlo (že by výzva, aby pro příště změnili kategorii?). Jakub za třetí místo získal pytel párků – tomu říkám CENA!

Následovala tombola. Po loňském triumfu, jsme tentokrát paběrkovali, snad příště to bude lepší.

Večer se rozjela muzika u táboráku, ale my jsme místo toho volili komorní pokec u stanu. Navíc někteří unavení jedinci (např. já) šli docela brzy na kutě.