Klub kanoistu Slavia Praha

 
  Oddíl Kanoistů Slavia Praha

 Kdo jsme a co děláme?

Pádlujeme na divoké vodě. Pokud to zrovna nejde, tak si najdeme jinou (sportovní) zábavu.

Na vodě jezdíme obvykle od jara do podzimu. Na jaře vyrážíme na české (oblast Jizerek, Šumavy) i zahraniční řeky (Rakousko).  Na začátku července vyrážíme na letní vodu, super sjezdy v cizině. Kdo nechce jen pádlovat, vezme si kolo nebo jen šlapeJ. Podzim je tradiční klasika: Čerťáky, Teplá, Hamerák a Vavřinec. Trénujeme na klidné vodě u loděnice (obvykle v úterý) a v Tróji na slalomovém kanále. Jezdíme individuálně, ale vždycky se dá k někomu připojit. V zimě v Čechách běžkujeme a v cizině sjezdujeme, občas taky potrénujeme eskymáky v bazéně.

  Co to je ta divoká voda a je bezpečná?

Divoká neboli, také bílá voda (z angl. White Water) je voda co teče, sem tam jsou tam šutry nebo jiné překážky, ale každý si vybere takovou obtížnost, která mu vyhovuje, aneb kdo neplave, jezdí pod svoje možnosti. Dbáme na dodržování bezpečnostních pravidel a pouček, prakticky je trénujeme a nové pádlery s nimi pečlivě seznamujeme.

 Kdy se potkáváme v loděnici?

V úterý odpoledne, více se nás sejde v létě - jezdíme na vodě a hrajeme volejbal. V zimě chodíme do naší sauny nebo hrajeme v klubovně fotbálek. V loděnici pořádáme večírky, oslavy narozenin a další akce jako hraní deskovek nebo se jen tak sejdeme a hrajeme na kytaru.

Úterky nejsou povinné, ale čím víc lidí se sejde, tím je větší zábava.


 Kdy je nejlepší s pádlováním začít?

Začít se dá kdykoliv. Nejlepší je začínat na začátku vodácké sezóny tj. na jaře nebo taky na podzim a v teplém bazénu se v klidu naučit eskymovat.

Kdo se k nám může přihlásit?

Kdokoliv, koho přitahuje divoká voda a komu je nad 15 let. Potká nové kamarády, se kterými může jezdit na vodu. Kdo ještě pádlovat neumí, má skvělou příležitost to vyzkoušet. V oddíle je spousta lidí, kteří mu poradí a v začátcích se mu budou věnovat. Zájezdy pořádáme pro začátečníky i pro dobré pádlery.

 Jak se stát členem?

Členem oddílu se může stát každý, ale je lepší s námi nejdříve chvíli pobýt, kajak si vyzkoušet, seznámit se s partou a vydat se na zájezd. Členství v oddíle není v ničem závazné. K ničemu nikoho nenutíme.

Jaké je potřeba vybavení?

Bez kajaku pádla a šprajdy to nejde, bez bezpečnostního vybavení (helmy a vesty) taky ne. U  oblečení je možnost volby, jezdit se dá v čemkoliv, obzvlášť v létě, ale při nepříznivém počasí nosíme neopren, vodáckou nepromokavou bundu, funkční prádlo, neoprenové boty a další vychytávky jako čepičky, rukavice atd.

Loď, pádlo, vestu a helmu oddíl na nějakou dobu zapůjčí. Oblečení se dá půjčit ve vodáckých obchodech, případně od dalších členů.

Pokud vás pádlování chytne, bude potřeba do vlastního vybavení zainvestovat. Rádi vám poradíme kde a co koupit. Věříme, že peníze by neměly být jedinou zábranou pro ježdění na kajaku, a kdo chce s námi jezdit, tomu pomůžeme situaci nějak vyřešit.


Co tedy dělat, když to chcete zkusit?

Nejlepší je napsat e-mail na primavoda@slaviakanoe.cz

nebo zavolat

Tomášovi: 603 561 592

Standovi: 603 810 483

a domluvit si schůzku v loděnici. Tak budete mít jistotu, že se vám tam bude někdo věnovat. V létě si rovnou můžete přinést kraťasy, tričko a staré tenisky a kajak si vyzkoušet nebo si zahrát volejbal. V horším počasí se s námi aspoň seznámíte.

 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.