Klub kanoistu Slavia Praha

 
V této rubrice najdete to, co nás čeká a nemine.

Sezóna 2008

7.11.2008

 

Skončila vodácká sezóna a my se můžeme poohlédnout za tím, jaká vlastně byla.

Letošní rok začal členskou schůzí, na které odstoupil dosavadní výbor vedený dlouholetým předsedou Pavlem Šebestou. Za nového předsedu si členové vybrali Bohumila Auerspergera zvaného „Bob“. Jednou z prvních významných aktivit nového výboru bylo uspořádání jarní brigády v loděnici, na kterou navázala výměna střechy nad garáží. Následující užitečnou akcí bylo natření střechy a zbudování kůlny na naší oddílové chatě na Šlemíně.

Bohužel, ne vše se vživotě odvíjí tak, jak bychom si vždy přáli, proto nás na jaře tolik zarmoutila zpráva o smrti našeho dlouholetého člena, bývalého předsedy, ale především kamaráda Jirky Hurťáka.

Z vodáckých aktivit se nám podařil splnit do puntíku plán navržený v kalendáři akcí a ještě jsme i něco přidali. Jednotlivé zájezdy byly směřovány především na účast v Českém poháru vodáků, kde se nám podařilo celkem slušně zabodovat.

 

 Nejvíce potěšili mlaďoši na K1, kde nejlepší z nich obsadili 10.-12. místo v celkovém hodnocení. Na 10. příčce se umístil Vojta Sazama, 11. Fabián Šimek a 12. Martin Hlaváček, který s námi letos odpádloval svojí teprve 1. vodáckou sezónu. Družstvo mládeže skončilo na pěkném 9. místě. Celkově se zúčastnilo 59 kluků z 25 družstev. Z dospělých nejlépe bodoval Jakub na C1 na celkově 9. místě, to i přesto, že se účastnil jen 4 z 9 závodů. Družstvo dospělých se umístilo na 19. pozici z celkově 81 přihlášených týmů.

 

Kromě naplánovaných akcí jsme organizovali nespočet tréninků na kanále v Tróji, a tak není divu, že přibyli noví pokořitelé této trati.

 Trojské výjezdy se velmi zúročily na jarní vodě na rakouské Salze, i při letním týdenním zájezdu do Korutan. Zde se ukázalo, že bez přípravy na kanále by to asi nešlo.

Před námi je zima a my se už těšíme na lyže. Jsou připravené 4 zájezdy, z čehož 3 budou běžkařské po našich českých pahorcích, a jeden sjezdový v rakouském středisku Amadé.

Kromě toho máme jednou týdně zajištěný bazén na trénink eskymáků. Platí totiž pravidlo, že v bezpečí je především ten, kdo dobře eskymuje.

Radost nám samozřejmě udělali také noví členové, kteří se aktivně zapojili do vodácké činnosti. To, že je nás více, nám dává naději, že v budoucnu budeme schopni uspořádat nové a ještě lepší akce.

Zapsal Standa

 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.