Klub kanoistu Slavia Praha

 
V této rubrice najdete to, co nás čeká a nemine.

Povodeň v loděnici

3.6.2013

Právě jsem se vrátil z loděnice, kde řádí povodeň
Od včerejška se situace změnila v tom, že voda vystoupala nad úroveň podlah naší klubovny. Ráno v půl osmé bylo v klubovně asi 30 cm vody a to i pžes to, že jsme v sobotu instalovali protipovodňové stěny, které jsme pořídili po minulých ničivých povodních. V principu je to zábrana, která se dává do dveřního otvoru a má zabránit průniku vody. Technicky je vyřešena tak, že ji dokáže nainstalovat jeden člověk za cca jednuhodinu do všech "chráněných dveří" v loděnici, co jsou vstupy do klubovny, koupelny, WC a posilovny.

V sobotu jsme ze všech společných prostor vynosili nábytek, saunová kamna, kotel i boiler, takž nyní šlo o to uchránit vestavěné prvky, jako jsou obložení, nebo bar a také podlahu.
V noci na dešní den voda vytoupila na úroveň našich zábran a tak jsme s napětínm čekali jak se osvědčí náš nový systém.

Dnes brzy ráno Pavel Šebesta zjistil, že průsak je bohužel daleko větší, než jsme si dovedli představit, do klubovny navíc proudí voda kolem plynové roury. V době když jsem dorazil do loděnice bylo v klubovně již zmíněných 30 cm vody nad podlahou, asi o 15 cm méně než vně dveří.
Loděnice 3,6,2013, 9:00
Okamžitě jsme dali do provozu dvě čerpadla, která měla odčerpat vodu z hlavní klubovny. V 11 hod mi Karel Vávra hlásil, že voda je téměř vyčerpaná, máme určitou naději, že škody nebudou tak drastické. Nyní je poledne, hladina řeky je od rána stabilní, prakticky nestoupá, nicméně není jasné, jak se na hladině projeví celodenní déšť. Pokud stoupne o půl metru, naše úsilí bude zmařeno, jelikož přetečou naše zábrany.  Více fotek na fotogalerii.
Klubovna

Držte palce

Standa
 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.