Klub kanoistu Slavia Praha

 
V této rubrice najdete to, co nás čeká a nemine.

Ozvěny z letního Rakouska 08

28.7.2008

Dovolená v Rakousku 2008

19. července 08 jsme se vydali třemi auty do Korutan, kde jsme se chystali prožít týden naplněný sportovními aktivitami. Celkem 14 účastníků sebou vezlo kromě lodí i 9 bicyklů a taky pohorky.

Kemp v Obervellachu

Kempovali jsme ve skvělém kempu v Obervellachu. Klidné místo s malou hospůdkou (doporučená specialita „Raftersteak“) bylo výjimečné i tím, že zde byl i docela dobrý playspot (na kterém bohužel oscilovala hladina vody podle toho, jak byla vypouštěna z nedaleké elektrárny). Počasí docela vyšlo, i když průvan v údolí byl chvílemi až obtěžující. Hned druhou noc nám napršela voda, což bylo zajištěno 6 ks krušovického piva, které jsme věnovali bohům vod a řek hned první večer.

Martin na slalomové trati -Lieser

Na rozježdění jsme dali Möll (ww I-II), který jsme jeli všichni. Hezké pohoupání nás naladilo na první větší zkoušku na Lieseru (stav 157 cm, ww III-IV). Byť bylo docela ošklivo, jelo se nám dobře. Řeka, která zkraje vypadá jako Sázava, se postupně mění v silného soupeře. Čtyřkové „Stříbrné schody“ nás prověřili zhruba uprostřed jízdy. Na závěr nás čekala přírodní slalomová trať, která se nezdála být tak obtížná jak se o ní traduje.

 

Den volna jsme strávili na pěšárně a na kolech. Většina z nás si šla prohlédnout skalní průrvu s nádherným potokem (vstupné 6€/os), tůra končila ve výši 1850m.

Gail

Středa byla zasvěcena Gailu. Ze silnice velmi špatně přístupná řeka se ukázala jako přátelská, i když několik výživných úseků s válečky naplnilo naše očekávání v tom, že to nebude jen pohodička. Začínali jsme u mostu na 92 km (stav 74 cm –ww III). V Kotschach se k nám připojila II. skupina. 10 km málo ježděného úseku (wwI-II) byl pěkný, nebýt dvou nesjízdných a špatně přenesitelných jezů. Končilo se u mostu zhruba na 68 km.

Isel

 

Se čtvrtkem přišlo vyvrcholení našeho činění- Isel. Stav 275cm zaručoval dostatek zábavy. Po prohlédnutí katarktu, jsme dali lodě na vodu asi 1km nad Hubenem (wwIII- IV). Silný proud s válci vytvářel záludné žumpy za dobře ukrytými překážkami. Na soutoku s Schwarzach se k nám připojila část druhé skupiny (Pepa, Radka a Lucka) Sílu proudu ochutnala Radka, která neustála útok jednoho z válečků a zaplavala si až k přítoku dalšího z potoků Kalserbachu. Kajak jsme chytili o dalších 500m níže. V St Johannu se k nám přidala Zuzka a já jsem přesedl do C2 k Martě. Široká řeka se zdála být jednoduchá, ale na méně zkušené členy naší partičky připravila nespočet pastiček (wwII-III) .Do několik znich se jim podařilo nalákat naše spolujezdce. Končili jsme v Ainetu. Pod mostem je k dispozici krásná vlna umožňující surfování.

Před cyklovýletem

Pátek byl zasvěcený kolům, turistice a playspotu v kempu. Cyklisti se vyšplhali až na kótu 1900m/nm a přijeli docela vyčerpaní.

Playspot v kempu

V sobotu jsme se rozhodli zopakovat si Isel. Tentokrát měl už „jen“ 250cm. Nižší stav paradoxně prohloubil žumpy za kameny a zvětšil válce a tak nejeden znás se zachraňoval eskymováním. Tentokrát jsem nabyl dojmu, že konečně jedu pravou čtyrku. Jeden z válců si vyšlápl i na Martina, držel ho tak dlouho, až mu došla trpělivost (taky dech) a z lodi vylezl. Za odměnu si zaplaval ve studeném proudu.

Ten den mě bohužel někdo prásknul, že mám narozky, což pro mě znamenalo nedobrovolnou noční koupel v Mölu. Dodatečně děkuji všem za projevenou přízeň i námahu spjatou s výkonem vhazování mého nezadržitelně stárnoucího těla do vody (mrtvoly jsou vždy těžší než živé maso).

Návrat do Prahy trval necelých 11 hodin, museli jsme se totiž podělit o dálnici s německými a holandskými turisty, kteří se vraceli od moře.

Celkový dojem zřejmě předčil očekávání a tak se těšíme na příští rok.

Zájezdu se účastnili: Looky (předjezdec) z Bohemky, Číča za KVS, za Slávii a její příznivce jeli Katka, Lucka, Radka, Zuzka, Lama (Lukáš), Martin, Pepa, Jakub, Marta a Standa s chovanci HrÚ Vojtou s Fabiánem.

Nakonec poděkování kamarádům z HG SPORTU za poskytnutí cenných informací.

Zapsal Standa

 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.