Klub kanoistu Slavia Praha

 
V této rubrice najdete to, co nás čeká a nemine.

Ozvěny ze zájezdu na Salzu

28.5.2008

Jarní Salza 15.-18.5. 2008

Záčátek akce sice vypadal tragicky, když se Fanda na dálničním úseku u Písku utkal se srncem, který střet bohužel zaplatil životem. Při příjezdu policistů se navíc ukázalo, že Fanda obezřetně ponechal řidičák doma a tak byl za volantem  nahrazen Honzou.

Jinak vše proběhlo dobře a byla z toho zase jednou vydařená akce. Počasí se v rámci možností povedlo, zatímco v Praze pršelo, my jsme si užívali polojasno s výjimkou neděle kdy nás chytly dvě přeháňky - při převlékání do gumy a při svlékání z gumy.

Tentokrát se sešla vzácně vyrovnaná partička a tak nebyly žádné problémy se záchranou a to ani s Radkou, která teprve polyká první doušky vodáckého moudra. Radka nás ovšem skvěle reprezentovala na venek. Tam kde se objevila na svém novém kajáčku, obalena špičkovým vybavením, byli jsme i my ostatní pokládáni za borce vyšší kategorie (alespoň tak když to nejde jinak).

První den se jela Salza asi 11 km nad Wildalpenem až po soutok s Lassingbachem. Celkem 16 km lehké vody, ale přesto v mnohém zajimavé. Pro majitele otevřených kanoi je to výzva pro účast v dalších ročnících.

Sobota byla podle vyjádření všech nejlepší: Krásný kaňon Salzy s dostatkem vody a několika obtížnějšími místy skýtal možnosti cvičení ve vracácích a válečcích. Někteří jednotivci sice při nácviku vyhnili, ale bylo to většinou způsobeno nějakou zradou. Na konci jsme toho měli všichni dost- nejvíc Vojta, který si ani nestačil ustlat.

Nedělní Taichl se zdál zpočátku příšerně nudný, ale po průjezdu kaňonem, jaký se u nás moc nevidí, nikdo nelitoval, že jsme tuto řeku zahrnuli do programu.

Během našeho pobytu se jelo ve Wildalpenu mistrovství Evropy v raftingu, kde se naši borci  umísťovali na předních pozicích. Jistě i díky našemu vydatnému fandění

 

 

Zájezdu se zúčastnili.

Fanda, Honza, Vojta, Petra, Radka, Martin a Já

 

S vírou, že letní poježdění na jihu Rakouska bude neméně zábavné vás zdraví

Standa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.