Klub kanoistu Slavia Praha

 

V ozvěnách najdete postřehy z uskutečněných akcí.

V této rubrice můžete publikovat také své příspěvky, které zašlete na primavoda@slaviakanoe.cz

ROK 2012

1.2.2013



Rok 2012

 

Skončil zase jeden rok, který se lišil tím, že měl být tím posledním. Konec světa se nekonal a tak  si užíváme sladkého života  na vlnách rozbouřených řek i nadále.

 

Leden a únor 2012 se lyžovalo, nejdřív ve Francii ve středisku Les 2 Alpes. Počásko dobrý, parta taky ušla, terény parádní. Poslední dva dny, třicet čísel prašánku. Nebýt ztraceného foťáku Petry ( tedy ponechaného na WC) tak by to bylo bez chyby. To jsme ovšem nevěděli, že Petra nejezdí sama, proto byla nervozní.

 

Leden až únor na běžkách.... v Pádolí je to vždycky skvělé a u Katky zase komorní. Bylo to fajn nebýt mé vynucené procházky s Martou po silnici podél Jizerky.  Nedávno jsem to  změřil, že jsme šli 7 km jen proto, že jsem Martě nedal dvě stejné lyže (pár), ale velmi podobné ... každou jinou.   Večer po několika pivech a pár deci vína jsem si neuváženě dělal srandu z jediného přítomného singlíře Jakuba, který kontroval a vyvolal sázku, že (ne)sjedu trojský kanál na C1. Fakt mi to přišlo jako pohodově vydělaná flaška Metaxy.

 

Skalní lezci využili hezké počasí a občas někam vyrazili. Jana tuto činnost záhy ukončila nevinným vysednutím s následkem zlomeného kotníku ...10 týdnů  v háji v nechodící sádře.

 

V březnu někteří ještě lyžovali, jiní už pilně trénovali na kanále. Já jsem se do Troji přivalil až v dubnu, kdy se pořádně ochladilo a začalo pršet.

Na Velikonoce jsme chtěli dát pořádně tekoucí Kamenici, ale protože se mohutně ochladilo, tak přestala téct voda (6 kubíků není moc) Ze soboty na neděli dokonce napadl sníh, jenže my byli připraveni a vytáhli běžky. Nedělní lyžovačka byla parádní na rozdíl od jízdy na Kamenici v teplotách pod bodem mrazu.

 

Šumavské řeky se tentokrát vylepšily jízdou horní Vydry. Problém   byl, že v jednom okamžiku plavalo víc lidí než jich bylo na palubě. Konečné ztráty nakonec přívětivé: jeden proražený kajak.

 

Na začátku května se tradičně jezdí do Rakouska na prodloužený víkend. Tentokrát na Isel, Lieser a ....  teď si nevzpomenu co to bylo. Počasí dobré, vody středně, účastníku hodně málo. Taková pěkná akce- na půl zadarmo a jen 7 jezdců – to je nářez!

 

Všechno jaksi plynulo v pohodě, nebýt nenadálých půtek mezi členy, které se sice podařilo uklidnit, ale definitivně se vše vyřešilo až po sezóně. Holt i v dobré partě to někdy skřípe.

 

 Když přeskočím všechny ty  ČPVčka  na Sázavě nebo Blanici, tak se dostávám k vrcholu sezóny: FRANCIE 2012 (16 účastníků).



Francie 2012


Počásko a voda průměr.  A protože jsme ubrali procházkové vody a přidali prásky např na Guilu a Guisan, bylo to nakonec docela hustý. Jediný pochroumaný jedinec jsem byl já. Krysa na „schodech“ Guilu mě nejen bolela, ale i mrzela. Většina z nás si zase posunula laťku výše.  Obzvlášť to bylo vidět na našem B teamu, kde zejména holky jezdily parádně.

 

Petra nejela do Francie, ale do porodnice, aby přivedla na svět Barboru, budoucí to skvělou kajakářku.

 

 V létě jsem se snažil občas vsoukat do singla, ale časté krysy mě dílem odrazovaly od dalších pokusů, dílem nutily naučit se zvedat, což se nakonec podařilo. I tak se zdála Metaxa v nedohlednu, protože loď zásadně jezdila bokem v největším proudu. Začalo mi jít o prestiž  a ne o chlast.

Na podzim se jely Čerťáky, Teplá, Hamerák  a taky Vavřinec –vč Toušické kaskády (kvůli které tam mnozí jedou).

 Občas se někdo odhodlal vytvořit partičku s cílem Alpy. Nějak to všechno strašně rychle uteklo.

Přišla zima a s ní první lyžování. Jako vždy na Svornosti na Zahrádkách jme znovu začali přivykat  běžkám. Pěkná akce – hlavně proto, že se večer hrálo na kytary a taky dobře zapařilo. Počasí totiž stálo za p...

 

Závěr roku byl opět na vodě, když jsme jeli 23. prosince z loděnice na Kampu. Tentokrát za tepla a částečně i za deště.

 Ježíšek byl určitě štědrý a tak mnozí mají nové vodácké vybavení do nové sezóny.

 

Standa

 

PS   Singla  v Troji jsem dal, Metaxu vypil.

 

 
 

©  Klub Kanoistu Slavia Praha 2008 | Webhosting a webdesign Web4ce, s.r.o.